To nie był spokojny wtorek na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci odnotowali kilka kolizji, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Do pierwszego zdarzenia doszło w Rogaszycach około godz. 9.15. W trakcie mijania kierujący dodge’m, 42-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do bocznego zderzenia z audi, którym podróżował 29-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

O godz. 14 na krajowej „jedenastce” w Ostrzeszowie włączający się do ruchu kierowca mercedesa – 82-letni mieszkaniec miasta – nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w peugeota, za kierownicą którego siedziała 20-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp.

W wyniku zdarzenia kierująca peugeotem została przewieziona do szpitala w Ostrzeszowie. Jak ustalono doznała ona obrażeń ciała poniżej dni siedmiu. Sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy oraz sporządzono dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu – poinformowała asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Pół godziny później policjanci interweniowali w Bukownicy, gdzie kierowca audi (45-letni mieszkaniec Opola) zawracając nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z prawidłowo jadącym hyundai 27-letnim mieszkańcem Grabowa nad Prosną. Na sprawcę kolizji nałożono mandat karny.

Ogłoszenia