Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 5 osób – mieszkańców powiatu kaliskiego oraz ostrzeszowskiego w wieku od 31 do 42 lat. Zarzucono im wytworzenie w okresie pomiędzy styczniem 2021 a lutym 2022 roku co najmniej 45 kg amfetaminy, którą następnie wprowadzili do obrotu przez sprzedaż hurtową.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W toku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych ujawniono w nich m. in substancje odurzające w postaci 2,3 kg amfetaminy, 3,3 kg amfetaminy w formie płynnej oraz przedmioty i półprodukty służące do jej produkcji informuje prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.. Zatrzymani usłyszeli również zarzuty dotyczące posiadania bez wymaganego pozwolenia amunicji do broni palnej. Zarzucane podejrzanym czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do lat 12.

Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kaliszu zastosował wobec 4 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Postępowanie pozostaje w toku. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M