Około pół miliona złotych wyniosły straty spowodowane przez pożar, który w środę (2 sierpnia) po południu wybuchł na terenie jednego z zakładów na terenie Kobylej Góry. W ogniu stanęły dwie hale magazynowo-produkcyjne. O przebiegu akcji gaśniczej st. strażak Noemi Biel, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano dwie hale częściowo objęte pożarem. Podano dwa prądy wody z zewnątrz hali, a po dojeździe kolejnych zastępów wykonano dostęp do wnętrza. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa kolejne prądy wody. W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 39 strażaków. Skuteczne działania przyczyniły się do opanowania pożaru, a następnie jego ugaszenia. Obiekt oddymiono oraz na zakończenie działań sprawdzono kamera termowizyjną, aby wykluczyć zagrożenie. Spaleniu łącznie uległo 40m2 powierzchni.
W działaniach uczestniczyło pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie, a także zastępy OSP z Kobylej Góry, Mąkoszyc, Parzynowa oraz Ostrzeszowa. ŁŚ

fot. Ostrzeszowinfo.pl/KP PSP w Ostrzeszowie

Ogłoszenia
Zielony Ogród