Golf to sport, w którym gracze używają specjalnych kijów, za pomocą których starają się trafić piłką do rozlokowanych na polu golfowym dołków. Celem gry jest zagranie każdego dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń.

Istnieją dwie kategorie golfistów: amatorzy i profesjonaliści. Amatorzy grają dla zabawy i traktują grę w golfa jako interesujące hobby, natomiast zawodowcy rywalizują w turniejach o nagrody pieniężne. Poziom gry amatorów i zawodowców może się znacząco różnić, jednak zarówno jedną, jak i drugą grupę coś łączy – obydwie potrzebują do gry odpowiedniego zestawu kijów golfowych.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Kije do golfa – jakie kije golfowe powinny znaleźć się w torbie golfisty? Ile kijów warto mieć przy sobie na polu golfowym?

Ile kijów golfowych i jakie ich rodzaje powinny znaleźć się w torbie golfisty? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie – ilu graczy, tyle możliwości. Każdy ma swój indywidualny styl i preferencje. Są jednak pewne ogólne wytyczne, których należy przestrzegać.

Jeśli gracz jest przeciętnym golfistą, który gra raz lub dwa razy w tygodniu, wtedy powinno wystarczyć około dwunastu, maksymalnie czternastu kijów. Większość golfistów nie potrzebuje więcej do tego, by rozgrywać satysfakcjonujące rundy. Mieszanka fairway woodów i hybryd wraz z dwoma lub trzema użytecznymi ironami i wedge’ami wystarczy w większości sytuacji.

Jednak jeśli gracz to średniozaawansowany golfista, który gra wystarczająco często, aby rozwinąć dobre podstawy i umiejętnie uderzać, to szesnaście kijów będzie lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu gracz może prowadzić bardziej wszechstronną grę i być przygotowany na różne sytuacje.

Tak czy inaczej, żeby czerpać z golfa możliwie najwięcej przyjemności, powinno się posiadać takie kije golfowe BogiGolf jak: driver, fairway wood, putter, wedge, chipper czy rescue.

Gotowy zestaw kijów czy samodzielne kompletowanie zestawu? Jak kupować kije do golfa?

Największą zaletą zakupu kompletnego zestawu kijów golfowych jest cena. Koszt jednego kija spada, gdy kupujemy więcej niż jeden na raz, ponieważ producent może zaoferować zniżkę za zakup wszystkich kijów razem. Ponadto kupno kompletnego zestawu pomaga upewnić się, że mamy cały sprzęt potrzebny do dobrej gry. Jeśli dopiero zaczynamy i nie jesteśmy pewni, jaki kij najlepiej nadaje się do naszej gry, to również może być zaletą.

Kupowanie pojedynczych kijów daje większą elastyczność, ale wymaga lepszego przygotowania przed podjęciem decyzji o zakupie. Można wybrać dokładnie taki typ i rozmiar główki kija, jaki odpowiada naszym potrzebom, bez konieczności kompromisu w kwestii innych aspektów kija. Może to być szczególnie ważne, jeśli mamy specyficzne potrzeby związane z techniką lub sprawnością fizyczną, które wymagają szczególnej uwagi w procesie wyboru sprzętu.

co lepiej wybrać kompletny zestaw kijów golfowych czy pojedynczy kij

Ogłoszenia
J3M