Połącz się z nami
top

Aktualności

Kierowałem się dążeniem do prawdy

Opublikowano

w dniu

Wieloletni radny Rady Miejskiej w Ostrzeszowie Sławomir Odrobiński to kolejna osoba uhonorowana Statuetką im. Pawła Seydaka. W ten sposób doceniono jego wkład w rozwój lokalnej samorządności.

Uroczyste przekazanie nagrody nastąpiło podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej.

Pan Sławomir Odrobiński był radnym od początku restytucji samorządu, od roku 1990 do 2024 – podkreślił burmistrz Patryk Jędrowiak. Przez 34 lata reprezentował całą gminę, a w szczególności sołectwa Bledzianów, Kozły i Niedźwiedź, z którymi był najbardziej związany. Wieloletni członek Rady Sołeckiej w Bledzianowie, członek i współorganizator klubu Arka Niedźwiedź, członek Ostrzeszowskiego Centrum Przedsiębiorczości. Zasłużony pod wieloma względami. Przez osiem lat, czyli przez dwie kadencje był również członkiem Zarządu Miasta, kiedy ten jeszcze istniał w przepisach prawa. Niezwykle zasłużona i zawsze bardzo merytoryczna osoba.

Dziękując za przyznane wyróżnienie Sławomir Odrobiński wspominał m.in. początki swojej samorządowej działalności.

Reklama
J3M

– Mój początek to wodociągowanie wsi. Nie pamiętamy już tego, że kiedyś na wsi nie było wody, nie było telefonu. U mnie w Bledzianowie był jeden telefon, a w tej chwili jest światłowód, co pokazuje jak się gmina rozwinęła. Przez tą działalność samorządową byłem świadkiem i współuczestnikiem powstawania wielu zadań, które w tej chwili możemy oglądać i które nam służą. Na początku była to infrastruktura podziemna. Mówiliśmy ze sobą nie raz, że zakopujemy pieniądze pod ziemią, kiedy było wodociągowanie czy budząca spory budowa oczyszczalni ścieków. Potem oczywiście powstały te spektakularne inwestycje jak kryta pływalnia czy na koniec Zespół Szkolno-Przedszkolny. Najważniejsi w samorządzie byli ludzie i im wszystkim z tego miejsca chciałbym podziękować za merytoryczną dyskusję. Pewnie niektórzy pamiętają mnie niestety z wynikających z mojego charakteru niezbyt może uprzejmych wypowiedzi, ale też mam nadzieję i przeświadczenie, że zawsze kierowałem się dążeniem do prawdy.

Statuetka im. Pawła Seydaka to wyróżnienie samorządowe ustanowione przez Radę Miejską w 2022 roku. Patronem nagrody jest burmistrz Ostrzeszowa w okresie dwudziestolecia międzywojennego, który pełnił również funkcję burmistrza Grabowa nad Prosną i Kępna. Dotychczasowi laureaci to: Krystyna Sikora, Adam Fulara, Zbigniew Kaczmarek, Marek Drzazga, Szymon Chwalisz i Zenon Stobrała, a niedawno Edward Skrzypek i Aleksander Józefiak. ŁŚ

Reklama
J3M
Kliknij żeby komentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 9 =

Popularne tematy