Ogłoszenia
Instal Grunt

Za nami bardzo intensywny weekend. W tym samym czasie (10-12 marca) w Pile oraz w Jarosławiu nasi zawodnicy rywalizowali w turnieju kickbokserskim oraz bokserskim.

W Jarosławiu odbył się Turniej Mistrzostw Polski formuły kick-light, w którym bardzo dobrze się spisał Wiktor Działocha, zdobywając wicemistrzostwo Polski juniorów w kategorii -84 kg. To pierwszy rok startów 16-letniego Wiktora w ogólnopolskich zawodach i od razu awans do finału swojej kategorii! W drodze po srebrny medal w ćwierćfinale pokonał Jakuba Końko (Husaria Wałcz), w półfinale Kacpra Lobę (AMSW Włocławek), a w finale uległ utytułowanemu Sebastianowi Jędrasowi (X-Fight Piaseczno).

W kategorii weteranów -84kg, Jacek Śronek zdobył również srebrny medal, debiutując w zawodach kickboxingu w wieku 40 lat. W półfinale pokonał Sebastiana Szalę (KSW Sokół Jarosław), a w finale uległ Rafałowi Szopie (Fight Team Kraków)

W Jarosławiu w kategorii juniorów -63kg rywalizował również Filip Śronek, ulegając w eliminacjach  po wyrównanej walce swojemu przeciwnikowi, który dotarł do strefy medalowej.

Podsumowując:

Wicemistrz Polski:

junior -84kg Wiktor Działocha

Wicemistrz Polski:

weteran -84kg Jacek Śronek

17. miejsce:

junior -63kg Filip Śronek

W Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie uczestniczyło trzech zawodników. Doskonale spisali się Maksymilian Klein oraz Marcin Raszewski, zdobywając złote medale i tytuły Mistrzów Wielkopolski kadetów. W turnieju rozegranym w Pile, pierwszy z wymienionych pokonał w ćwierćfinale w kategorii -70kg Huberta Smiechowskiego (Sokół Piła), w półfinale – Mikołaja Kubickiego (Polonia Leszno), a w finale – Stanisława Musielaka (Boks Śrem).

W tym samym turnieju, Marcin Raszewski pokonał w finale w kategorii- 60kg Adama Kwiecińskiego (Copacabana Konin). Jednocześnie zapewnili sobie awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów u-16), która odbędzie się 14-20 kwietnia w Wałczu.

W Pile w gronie seniorów walczył również Kacper Lurka w kategorii -71kg, jednak w ćwierćfinale uległ późniejszemu triumfatorowi turnieju.

Kadet -60kg Marcin Raszewski

Kadet -70kg Maksymilian Klein

5. miejsce senior – 71kg Kacper Lurka

źródło: Kick Boxing Club Poprawa

Ogłoszenia
J3M