Zmiana dyrektora w Caritas Diecezji Kaliskiej. Rezygnację z pełnienia tej funkcji złożył ks. Jacek Andrzejczak. Jego następcą został ks. Piotr Kowalek, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Dotychczasowy dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej funkcję sprawował przez niespełna siedem lat. Stanowisko objął w czerwcu 2014 roku. Z informacji zamieszczonej na stronie diecezji kaliskiej wynika, że sam zrezygnował z pracy w organizacji zajmującej się pomocą dzieciom, samotnym matkom, bezdomnym oraz najuboższym.

Biskup kaliski Damian Bryl przyjął w dniu 15 kwietnia br. rezygnację ks. kanonika Jacka Andrzejczaka ze stanowiska dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej. Nowym dyrektorem diecezjalnej Caritas został mianowany ks. kanonik Piotr Kowalek, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie – czytamy w komunikacie.

Nowy dyrektor jest także rejonowym duszpasterzem nauczycieli i wychowawców. Nominację na proboszcza parafii w Ostrzeszowie otrzymał w 2017 roku. Wcześniej był wikariuszem w parafii NMP Królowej Polski w Kaliszu. www.faktykaliskie.pl

Ogłoszenia
J3M