Jubileusz pożycia małżeńskiego jakim są Złote oraz Szmaragdowe Gody to niezwykła rocznica, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. To właśnie ta piękna i szczególna okazja była powodem do uroczystości, która odbyła się 12 grudnia w sali bankietowej Szklana Czajka w Czajkowie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa. Tym szczególnym odznaczeniem zostały uhonorowane 4 pary z terenu gminy Czajków. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy – Stanisław Krzywaźnia.

Wśród zaproszonych gości było także 6 par, które obchodziły jubileusz 55 lecia pożycia małżeńskiego. Gospodarz gminy pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za pielęgnowanie małżeństwa i rodziny, która jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz bukiety kwiatów. Nie zabrakło też wzruszeń oraz symbolicznego toastu za zdrowie szczęśliwych małżonków. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnymi zdjęciami.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

– Maria i Józef Gołdynowie,

– Sabina i Stanisław Łuszczkowie,

– Teresa i Jan Tomczykowie

– Wiesława i Józef Żeleźni

Jubileusz 55 lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

– Bożena i Stanisław Błaszczykowie

– Danuta i Stanisław Gołdynowie

– Marta i Stanisław Lemierzowie

– Salwina i Stanisław Muchowie

– Krystyna i Janusz Radziejewscy

– Teresa i Józef Wyrwasowie

Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknej rocznicy ślubu i życzymy zdrowia, pogody ducha i wielu lat wypełnionych radością i satysfakcją wspólnie przeżytych lat.

UG Czajków

Ogłoszenia
J3M