Minęło pół wieku od czasu, kiedy opuścili ławki Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Ale pamięć o latach spędzonych w swojej szkole, o nauczycielach i kolegach jest ciągle żywa. Dobre wspomnienia wróciły podczas jubileuszowego spotkania absolwentów, w którym uczestniczyło 14 byłych uczniów i czworo ich nauczycieli.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej w Siedlikowie odbierali 50 lat temu – w czerwcu 1973 roku. Potem była szkoła średnia, niektórzy studiowali; poznawali świat; poszli do pracy; zakładali rodziny; 12 osób z klasy już odeszło z tego świata…

Szkolne wspomnienia odżyły podczas klasowego spotkania w Ośrodku Caritas w Przedborowie, na które stawiło się 6 koleżanek i 8 kolegów oraz 4 nauczycieli – Maria Mądra (ich wychowawczyni od IV do VIII klasy), Urszula Siudzińska, Barbara Kotowska i Jacek Woryma. Przybywających powitał Edmund Tetlak, który – dla odświeżenia pamięci – sprawdził listę obecności. Wspomniana została także pierwsza wychowawczyni Stefania Serafin (od I do III klasy), kierownik szkoły Marian Stachowiak i późniejszy dyrektor Stefan Skrobacz.

Były oczywiście kwiaty, podziękowania i wspólnie odśpiewane „Sto lat” dla pedagogów. Wzruszona Pani Maria Mądra gratulowała dobrego pomysłu, dzięki któremu klasa mogła spotkać się po 50 latach. – Cieszę się, że po tylu latach doceniliście włożony trud i wspólną pracę na różnych polach – mówiła wychowawczyni dziękując w imieniu swoim i kolegów nauczycieli za zaproszenie na klasowy jubileusz.

Z grona 32 uczniów (rocznik 1958), którzy 50 lat temu kończyli pierwszy etap swojej przygody edukacyjnej, teraz 14 spotkało się w Przedborowie. Każdy miał okazję opowiedzieć o sobie, o swoich przygodach w dorosłym życiu. A że za 2 lata przypada 60-lecie rozpoczęcia przez nich nauki w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej w Siedlikowie, to już teraz zadeklarowali, że takiej okazji nie można przepuścić i w 2025 roku spotykają się na kolejnym jubileuszu swojej klasy.

Komitet Organizacyjny:

Edmund Tetlak, Zenon Łakomy

Ogłoszenia
J3M