Niezwykle ciekawie zapowiada się walka o fotel wójta Kraszewic. Pewnych jest już pięciu kandydatów, a nie wykluczone, że mogą pojawić się kolejni.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

O reelekcję nie będzie natomiast ubiegać się obecny wójt Konrad Kuświk. – Nie będę się ubiegał o reelekcję na drugą kadencję na stanowisku wójta Kraszewic, w to miejsce zamierzam wstąpić w szranki do rady powiatu – potwierdził zainteresowany.

Pytany o powód takiej decyzji, Kuświk mówi o potrzebie rozwoju i zmiany.

Kto go zastąpi? Jedyną jak do tej pory oficjalną kandydatką na wójta jest Marta Pijanka, która pełni funkcję zastępcy skarbnika w Urzędzie Gminy w Kraszewicach. – To moja dotychczasowa praca zawodowa związana z samorządem naszej gminy skłoniła mnie do podjęcia decyzji o kandydowaniu na urząd wójta. Chcę jako nowa wójt wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie na rzecz rozwoju naszej wspólnej gminy Kraszewice. Bliskie mi są potrzeby, oczekiwania i problemy mieszkańców. Zależy mi na dalszym, dynamicznym rozwoju gminy, bezpieczeństwie, w każdym wymiarze tego słowa, ale przede wszystkim na stworzeniu jeszcze lepszych warunków do życia mieszkańców – napisała w mediach społecznościowych.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Do 4 marca w Państwowej Komisji Wyborczej komitety wyborcze muszą zgłosić listy kandydatów na radnych, natomiast na rejestrowanie kandydatów na burmistrzów i wójtów jest czas do 14 marca. RED

 

Ogłoszenia