Osobna toaleta w mieszkaniu w bloku to popularne rozwiązanie, szczególnie w budownictwie z wielkiej płyty. Jeszcze niedawno stanowiła koszmar aranżacyjny lecz obecnie, dzięki najnowszym trendom w projektowaniu, stanowi wyzwanie do zrealizowania. Za sprawą prostych trików i funkcjonalnych rozwiązań, dostępnych na każdą kieszeń, możemy stworzyć komfortowe i estetyczne wnętrze. Przeczytajcie nasze podpowiedzi i zaaranżujcie małe WC w bloku.

Jasne, gładkie, lśniące – wybieramy płytki i kolor ścian do małej łazienki

Ogłoszenia
J3M

Panuje powszechne przekonanie, że im mniejsza przestrzeń tym prościej ją zaaranżować. Niestety nie jest to prawda. Przestrzeń, w której z trudem mieszczą się podstawowe sanitariaty wymaga dobrego rozplanowania i przemyślanych rozwiązań. Warto pochylić się nad planem małej toalety, dzięki temu stworzone przez nas wnętrze będzie nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Rozsądnie wybierzmy kolory, dodatki oraz bazę w postaci misy WC i umywalki.

Zaaranżowanie małego pomieszczenia wymaga sprawdzonych i prostych pomysłów. Kluczowy jest dobór koloru ścian w jasnych, jednolitych odcieniach. Białe płytki podłogowe średniej wielkości stworzą idealny duet z frontami szafek na wysoki połysk. Dla nieco odważniejszych proponujemy lustrzane płytki ścienne w kształcie mozaiki. Warto rozważyć położenie prostokątnych płytek drewnopodobnych w odcieniu naturalnego drewna. Dzięki temu pomieszczenie wydłuży się optycznie. Zamontowanie lustra na ścianie naprzeciw wejścia nada pomieszczeniu głębi.

Każdy kąt ma znaczenie – urządzamy małe WC w bloku

W przypadku naprawdę niewielkich przestrzeni kluczowe jest zagospodarowanie każdego możliwego kąta. Rynek sanitariatów oferuje nam ogromny wybór produktów skrojonych na potrzeby niewielkiej łazienki. Dzięki tym sprytnym rozwiązaniom nawet w małym WC możemy znaleźć dodatkową przestrzeń na niewielki prysznic czy nawet asymetryczną wannę. Wybierać możemy spośród niewielkich kabin prysznicowych o półokrągłym kształcie, pryszniców walk-in, a nawet wśród wspomnianych wanien idealnie pasujących do łazienkowego narożnika. Każdy zaoszczędzony centymetr ma znaczenie dla komfortu późniejszego użytkowania. Dobrym pomysłem jest zastosowanie odpływu liniowego, zamiast klasycznego brodzika. To doskonała oszczędność miejsca, a także zabieg pozwalający na optyczne powiększenie wnętrza. W małym WC idealnie sprawdzi się również ceramika niewielkich rozmiarów. Umywalki rozmiarem nie przekraczające 40 cm oraz miski długie na 50 cm. Taka wielkość okazuje się optymalna i nie wpływa znacząco na komfort użytkowania. Niewielki metraż wymaga nietypowych rozwiązań.

Podwieszamy, chowamy – przepis na komfortowe WC w bloku

Równie dobrym rozwiązaniem jest montaż podwieszanych systemów. Zawieszona w powietrzu toaleta lub umywalka sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne, a poruszanie w nim swobodne. Pomocne w urządzaniu małego WC będą również spłuczki i stelaże podtynkowe, wiszące szafki i kosze, które pozwolą nam zmieścić wszystkie niezbędne utensylia. Unikajmy nadmiaru, ograniczmy ilość dodatków. Nie bójmy się minimalizmu, w przypadku małego pomieszczenia oszczędność środków bywa zbawienna.

 

 

Ogłoszenia
Wawrzyniak