We wtorek (5 stycznia) po godzinie 16.00 w miejscowości Szklarka Przygodzicka miała miejsce kolizja, której sprawca, wraz z podróżującymi z nim pasażerami, oddalił się z miejsca zdarzenia. Niedługo jednak cieszył się anonimowością, gdyż został „namierzony” przez dzielnicowego. O szczegółach Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

– W toku wykonywanych na miejscu czynności, w rozmowie z uczestnikiem zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem marki opel, jadąc w kierunku miejscowości Czarnylas, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru wymijania zjechał częściowo na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Mercedes. Po zaistnieniu zdarzenia, kierujący oplem wraz z podróżującymi z nim pasażerami oddalili się z miejsca kolizji w kierunku pobliskiego lasu. Kolejnego dnia, to jest 6 stycznia dzielnicowy w ramach obchodu podległej mu dzielnicy ustalił sprawcę zdarzenia z 5 stycznia, którym okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Podczas przeprowadzanych czynności wyjaśniających mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji. Okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym oraz ucieczką z miejsca zdarzenia wobec mężczyzny skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M