Ostatni weekend był szczególny dla UKS Piast Poprava Ostrzeszów. W 27-letniej historii stowarzyszenia nie mieliśmy swojego przedstawiciela na Mistrzostwach Polski Seniorów. W tym roku udało nam się to po raz pierwszy. Adrian Spychała dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach Wielkopolski znalazł się w gronie 48 najlepszych zawodników w Polsce.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Poniżej prezentujemy wyniki Adriana:

Singiel

1 runda vs Kamil Nalepa (ZKS Zielona Góra) 0:4

Gra mikstowa z Klaudią Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry)

1 runda Bartosz Szarmach/Natalia Gajewska 3:0

2 runda Miłosz Redzimski/Martyna Lis 2:3

Gra deblowa z Maciejem Podsiadło (Polonia Kielce)

1 runda Marcin Woskowicz/Artur Białek 2:3

Chcemy podkreślić, że sam udział w zawodach tej rangi jest dla nas bardzo cenny. Niewiele zabrakło do sprawienia dużej sensacji w mikście i deblu. Cieszy nas pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Polski. Bardzo ważny i przydatny wyjazd. W sobotę grali również nasi kadeci. W Grabowie nad Prosną wystąpili w III Grand Prix Południowej Wielkopolski. Niewiele zabrakło do zdobycia kolejnego medalu w tych rozgrywkach. Przypomnijmy, że w tym sezonie zdobyliśmy już 9 medali w rywalizacji rejonowej. Michał Puchała zajął miejsce tuż za podium, Jan Mądry był 8 a Michał Kuchta został sklasyfikowany na miejscach 9-12. W najbliższą sobotę (2 kwietnia) nasze stowarzyszenie zorganizuje Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska Młodziczek i Młodzików. W zawodach wystąpi najlepsza szesnastka dziewczynek oraz chłopców z tej kategorii wiekowej. Do zawodów zakwalifikowała się aż czwórka naszych reprezentantów: Jagoda Karkoszka, Jakub Karkoszka, Cezary Tomaszewski i Jan Mądry. Zawody rozpoczną się o 9:30 na Sali OSS Piast (ul. Sportowa 10).

źródło: UKS Piast Poprava Ostrzeszów