Dziesiątka najlepszych sportowców tego roku została wyróżniona przez samorząd powiatowy. Lity gratulacyjne i upominki wręczył starosta Dariusz Świtoń wraz z wicestarostą Lechem Janickim na spotkaniu, które odbyło się 29 maja w starostwie powiatowym.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Sportowcom towarzyszył trener i prezes Orkana Ostrzeszów Marek Nalepa, przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Edmund Tetlak oraz specjalista wydziału oświaty Jacek Pomykała, który z ramienia starostwa powiatowego koordynuje współpracę ze Szkolnym Związkiem Sportowym i Ludowym Zrzeszeniem Sportowym.

Lista wyróżnionych sportowców:

1. Wiktor Wróbel – pierwsza klasa sportowa

Kandydat do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w sztafecie 4 x 400m. Tegoroczne rezultaty 100 m 10,85 s i 200 m 21,69 s.

2. Wojciech Kozłowski – druga klasa sportowa

Od kilku lat czołowy biegacz na średnich dystansach w kraju. W br. Rekord klubu na 1500 m 3:56.72 s.

3. Weronika Stasierska – trzecia klasa sportowa

Wieloboistka. W br. Pobiła rekord klubu uzyskując kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w trójskoku 11.13 m. W dniach 1–2 czerwca wystartuje na Mistrzostwach Wielkopolski w siedmioboju z nadzieją na uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.  

4. Alicja Banaś – trzecia klasa sportowa

Pierwsza w historii Orkana młociarka na krajowym poziomie. W br. rekord klubu 40.40 m. To aktualnie 11 wynik w Polsce i minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów.

5. Artur Robak – trzecia klasa sportowa.

Najlepszy miotacz w klubie w br. 13.78 m – minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Na Mistrzostwach Wielkopolski liczymy na minimum w dysku.

6. Ewa Więcek – druga klasa sportowa

Odkrycie tego sezonu. Najlepsza młodziczka w klubie (U-16) w biegu na 300 m 43.12 s.

Kat. dzieci starsze (U-14)

7. Weronika Biniarz – Trzecia klasa sportowa!!!

Najlepszy wynik w Polsce w wieloskoku 10.44 m. Zawodniczka wszechstronna z dużymi perspektywami na wyniki.

8. Lena Sipurzyńska – czwarta klasa sportowa

Córka trenerki Ewy Sipurzyńskiej. W br. ujawniła duży talent. W minioną niedzielę na Mistrzostwach Wielkopolski U-14 zdobyła dwa medale: 300m (brąz) i pchnięcie kulą (srebrny)

9. Zofia Działak – czwarta klasa sportowa

Uważana przez fachowców za jeden z większych talentów, jakie pojawiły się w Wielkopolsce. Rekordy życiowe – skok wzwyż 145 cm (nożycami), wieloskok 10,36 m.

źródło: www.powiatostrzeszowski.pl

 

Ogłoszenia
J3M