Blisko 350 opraw oświetleniowych najnowszej generacji do września przyszłego roku pojawić się ma na terenie gminy Ostrzeszów. To kolejny owoc współpracy samorządu ze Spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W ubiegłym roku dzięki wkładowi pieniężnemu do spółki gmina była w stanie wymienić stare oświetlenie na nowoczesne, ledowe na ulicach: Łąkowej, Kościuszki i Sikorskiego. Kolejnym krokiem było nowoczesne, inteligentne przejście dla pieszych, które niedawno powstało tuż przy Urzędzie Miasta i Gminy.

 Myślę, że takie przejście przy parku miejskim na drodze do kościoła, gdzie w godzinach wieczornych przechodzi wielu mieszkańców, dodatkowo doświetlone oświetleniem dedykowanym z markerami zatopionymi w przejściu sprawdziło się– uważa burmistrz Patryk Jędrowiak.

Teraz natomiast Ostrzeszów będzie jedną z sześćdziesięciu gmin, w których Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe przeprowadzi gruntowną modernizację oświetlenia. To największe tego typu przedsięwzięcie realizowane w naszym kraju. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Po zakończeniu prac spółka będzie największym w Europie użytkownikiem inteligentnego systemu zarządzania infrastrukturą oświetleniową.

 Na terenie gminy Ostrzeszów będzie wymienionych prawie 350 opraw oświetleniowych w najnowszym systemie sterowania– wyjaśnia prezes spółki Maciej Witczak. – Są to oprawy, które mają zatopione karty SIM, mają indywidualne sterowanie. Można pod nie podpiąć najnowsze rozwiązania technologiczne, które teraz są stosowane na świecie. To inteligentny, intuicyjny system, który jest na dziesięcioletniej gwarancji, czyli przez ten okres nie będzie kosztów konserwacji.

System ten daje szerokie możliwości rozbudowy w przyszłości.

 Podpięcia i uruchomienia technologii 5G, wszelkiego rodzaju rozwiązań telekomunikacyjnych, czujników prędkości, zgłaszania alertów, podłączania monitoringu – wylicza M. Witczak. To wszystko odbywa się poprzez ten system, w który my jako spółka mamy wgląd i którym przy współpracy z gminą zarządzamy.

Jak zapowiedział burmistrz, w roku bieżącym nowe oświetlenie zainstalowane zostanie na piętnastu najważniejszych ulicach miasta, w tym: Piastowskiej, Zamkowej, Grunwaldzkiej, Armii Krajowej, Grabowskiej, Świętego Mikołaja i Wieluńskiej. Wartość zadania to około pół miliona złotych. Samorząd nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Co równie ważne, szacowane oszczędności na rachunkach za prąd wynosić mogą nawet ponad 60%.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski