Na głównych ulicach Ostrzeszowa trwa wymiana oświetlenia na LED-owe. Zdaniem burmistrza Patryka Jędrowiaka inwestycja podzielona na dwa etapy przyniesie nie tylko oszczędności, ale i poprawi bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Projekt realizowany jest przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe z Kalisza, której miasto jest udziałowcem. – Co najważniejsze wartość projektu to około 0,5 mln złotych, a dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z NFOŚiGW Miasto i Gmina Ostrzeszów nie musi dokładać do niego nawet złotówki! Najważniejsze korzyści to oczywiście oszczędność na zużyciu energii elektrycznej i poprawa bezpieczeństwa dzięki oświetleniu lepszej jakości – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Patryk Jędrowiak.

Do tej pory oświetlenie wymienione zostało m.in. na: ul. Wiejskiej i części ul. Zamkowej. – Po zakończeniu prac na całej długości Zamkowej zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo pieszych w obrębie przejść dla pieszych, co wielokrotnie zgłaszała Rada Dzielnicy nr 2 – dodaje burmistrz i zapowiada wymianę oświetlenia również na innych ulicach.

W pierwszym etapie, jak wynika z opublikowanych przez niego informacji, oświetlenie uliczne wymienione zostanie również na: ul. Piastowskiej, Armii Krajowej, Św. Mikołaja, Wieluńskiej i Młyńskiej. W drugim etapie LED-owe oświetlenie pojawi się na ul: Grunawaldzkiej, Grabowskiej, Kolejowej, Powstańców Wlkp., Leśnej, Gorgolewskiego, Pl. Borek, Daszyńskiego i Kościuszki. RED

Ogłoszenia
Fizjomedica