Dzień Rodzicielstwa Zastępczego połączony z Dniem Ekonomii Społecznej obchodzono 15 lipca w ostrzeszowskim Zaciszu. W spotkaniu integracyjnym zorganizowanym wspólnie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie, Fundację Królowej Polski św. Jadwigi, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Fundację Zacisze, wzięło udział 18 rodzin zastępczych powiatu ostrzeszowskiego. Dla rodzin, oprócz poczęstunku, przygotowano zabawy i animacje, które poprowadziła Spółdzielnia Socjalna Paidi z Pleszewa.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Doceniając ogromną rolę i pracę rodzin zastępczych, w spotkaniu uczestniczyła wicestarosta Zofia Witkowska oraz przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski. Fundację Królowej Polski św. Jadwigi reprezentowali: Jacek Bykowski i Dominik Radwański.
Dlatego chcemy serdecznie podziękować wszystkim rodzinom zastępczym za trud włożony w wychowanie dzieci oraz zapewnienie im ciepła i pomocy w odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa. Każde dziecko zasługuje na bezpieczny dom, pełen ciepła i miłości, który Państwo tworzycie. Za to chcemy Wam, drodzy rodzice zastępczy serdecznie podziękować, organizując dzisiejsze spotkanie – mówiła podczas uroczystości prowadząca Monika Czwordon – kierownik działu pieczy zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest obchodzony w Polsce 30 maja (z powodu pandemii okolicznościowe spotkanie zostało przesunięte na lipiec). To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych, to również święto tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, które przyjęli do swojego życia i domu. W powiecie ostrzeszowskim w 48 rodzinach zastępczych wychowywanych jest 76 dzieci.

www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
J3M