19 maja na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do dwóch pożarów poszycia leśnego.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 18:40, gdzie Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało informację o pożarze lasu w miejscowości Komorów. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęte zostało poszycie leśnee na uprawie o powierzchni około 11 arów. W akcji brał udział jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz 5 zastępów z Ochotniczych Straży Pożarnych z Siedlikowa, Mikstatu i Kaliszkowic Kaliskich.

Natomiast około godziny 21:25 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało informację o pożarze lasu w miejscowości Chlewo. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że pożarem objęte został poszycie leśne o powierzchni 2 arów. Ze względu na braku informacji o wielkości pożaru w zgłoszeniu zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Grabowa nad Prosną, Bukownicy, Kaliszkowic Kaliskich i Mikstatu oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Ostrzeszowie. Dużym utrudnieniem podczas działań był bezpośredni dojazd do miejsca pożaru.

Apelujemy o zachowanie maksimum ostrożności wszystkich tych, którzy korzystają z uroków naszych lasów i o przestrzeganie podstawowych zasad.

źródło: KP PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M