Mimo wielu apeli i ostrzeżeń wciąż wielu z nas daje się podejść oszustom, stosującym różnorodne metody usypiania czujności. W ostatnią niedzielę (15 maja), 20-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego straciła 1.500 zł, ponieważ zaufała mężczyźnie, który poprosił ją o pomoc.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Oświadczył, że w jego samochodzie skończyło się paliwo i w zamian za pieniądze na zakup benzyny przekaże kobiecie złoty sygnet i banknoty – mówi st. sierżant Anna Piechocka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Jak się okazało, sygnet nie był złoty, a banknoty jakie kobieta otrzymała od potrzebującego podróżnego były wycofane z obiegu. Mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego straciła na tej transakcji pieniądze w kwocie 1500 zł.

To niestety nie jedyne oszustwo odnotowane przez ostrzeszowską policję w ostatnich dniach. Pozostałe dwa zostały popełnione za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Poszkodowane, dwie mieszkanki naszego powiatu, straciły łącznie blisko 3.000 złotych. Po raz kolejny mundurowi proszą więc o zachowanie czujności- oszuści cały czas pracują nad nowymi metodami, dzięki którym w niezgodny z prawem sposób stają się posiadaczami naszych oszczędności. Nie dajmy się oszukać! RED

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski