Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W UKS Piast Poprawa Ostrzeszów od 2016 działa Akademia Tenisa Stołowego. W ostatnich latach nasi wychowankowie zaliczyli wiele udanych występów na arenie powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej a nawet ogólnopolskiej. 

Największym sukcesem jak do tej pory jest 4 miejsce Michała Mądrego w Mistrzostwach Polski LZS Kadetów w 2020 roku. W tym sezonie dwóch naszych reprezentantów było blisko medalu na zawodach wojewódzkich. Jan Mądry i Oliwier Mądry zajęli 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Kadetów. Jan Mądry zdobył również 4 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski LZS.

Co roku nasze stowarzyszenie stara się podnosić poziom oraz umiejętności kadry trenerskiej. Przypomnijmy, że w klubie od 2022 roku prowadzone są zajęcia w ramach projektu ,,Pingpongowe Marzenia z Eneą’’, do którego należą tylko najlepiej szkolące kluby w Polsce. W tym roku prezes oraz trener klubu Jarosław Krzywaźnia otrzymał certyfikat PRK 4 (Polska Rama Kwalifikacji) wydawany przez Polski Związek Tenisa Stołowego. PRK to system certyfikacji trenerów. Aby zdobyć PRK 4 należało zebrać obszerne dowody już dokonanej pracy z dziećmi oraz pozytywnie zaliczyć egzaminy. Jarosław Krzywaźnia jest dopiero drugą osobą w całej Wielkopolsce, posiadającą certyfikat PRK 4. Świadczy to o dużej złożoności oraz trudności uzyskania danej certyfikacji.

Nasz klub nakreślił już plan działania Akademii na najbliższe miesiące o czym na bieżąco będziemy informować. Wychowankowie wystąpią jeszcze w dwa razy w zawodach organizowanych w czerwcu. W sierpniu grupa naszych młodych zawodników wybierze się na obóz sportowy do Czechowic-Dziedzic gdzie pod okiem trenera kadry U-13 Tomasza Szarego będą podnosić swoje umiejętności. Po przerwie wakacyjnej zajęcia w Ostrzeszowie rozpoczną się już w sierpniu. Nabór do naszej Akademii jest otwarty przez cały sezon. Zapraszamy na nasze zajęcia wszystkich chcących rozwijać swoje umiejętności w tenisie stołowym.

źródło: UKS Piast Poprawa Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M