Nie dość, że wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, to jeszcze był agresywny wobec osób, które próbowały uniemożliwić mu dalszą jazdę. Do kolejnego w ostatnim czasie obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w piątek (28 maja) około 22:30 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Palaty.

Ogłoszenia
Instal Grunt

O szczegółach, Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Na podstawie zeznań świadków ustalono, że 56-letni mieszkaniec gm. Kraszewice, kierując samochodem marki opel jechał pojazdem w sposób wskazujący na fakt, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni zatrzymali go, a następnie podeszli do pojazdu od strony kierowcy, od którego czuć było woń alkoholu. Wyjęli zatem kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając w ten sposób kierującemu kontynuowanie jazdy. Kierujący oplem zrobił się agresywny w stosunku do osób które go zatrzymały oraz chciał opuścić pojazd i oddalić się pieszo. Z uwagi na powyższe, mężczyźni zgłosili interwencję na numer alarmowy 112. W tym samym czasie wracający ze służby do domu policjanci widząc zaistniałą sytuację podjechali do mężczyzn i po okazaniu legitymacji służbowych udzielili im pomocy do momentu przyjazdu patrolu, który poddał mężczyznę badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,82 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas czynności prowadzonych przez policjantów 56-latek wciąż był agresywny, nie stosował się do poleceń, a także stawiał czynny i bierny opór. W związku z powyższym podjęto decyzję o jego zatrzymaniu i umieszczeniu celem wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kierujący odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia