10 drewnianych domków dla ptactwa zawisło w parku miejskim w Grabowie nad Prosną. Ułatwią one życie ptakom, zapewniając im schronienie, a także miejsca lęgowe.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W wyniku działalności człowieka, wiele gatunków ptaków w Polsce znacznie obniżyło swoją liczebność, a niektórym grozi nawet wyginięcie, dlatego tak ważne są wszelkie akcje ekologiczne. – Montaż drewnianych domków ma na celu pokazanie, jak ważna jest przyroda i ochrona środowiska, i jak ważne są dla nas zwierzęta – tłumaczy burmistrz Maksymilian Ptak.

Budki lęgowe są najprostszym i najskuteczniejszym sposobem aktywnej ochrony ptactwa. Zapewniają osłonę przed czynnikami pogodowymi i drapieżnikami oraz bezpieczne osiedlenie się bez ryzyka utracenia jaj czy piskląt.

Wszystkie budki w grabowskim parku zostały już zawieszone. Są kolorowe i mają różnej wielkości otwory; czekają na pierwszych lokatorów. Liczymy, że już niebawem wśród drzew roznosić się będą ptasie trele.

Zachęcamy mieszkańców do tworzenia kryjówek dla ptaków na własnych działkach, podwórkach i w ogrodach. Ptaki nie tylko umilają życie swoim śpiewem, ale są również bardzo pożyteczne. UMiG

Ogłoszenia
Plus