13 młodych sportowców – 10 dziewcząt i 3 chłopców – z miasta i gminy Mikstat otrzymało nagrody burmistrza Mikstatu za bardzo dobre osiągnięcia w rywalizacji sportowej w sezonie 2021/2022. Wśród nagrodzonych znaleźli się: lekkoatleci, kolarze MTB, tenisiści stołowi i pływacy. Laureaci razem z rodzicami zostali zaproszeni na poniedziałkową sesję Rady Miejskiej w Mikstacie, podczas której burmistrz Henryk Zieliński oraz przewodniczący Łukasz Dybul wręczyli najlepszym sportowcom minionego sezonu dyplomy gratulacyjne.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Wszystkie 13 osób zgłoszonych do nagrody burmistrza za osiągnięcia sportowe w sezonie 2021/2022 wypełniło kryteria określone w regulaminie i otrzymało nagrody w wysokości 1000 zł (wypłacone jeszcze w 2022 r.) Natomiast na sesji w dniu 27 lutego br. w sali MGOK w Mikstacie burmistrz Henryk Zieliński i przewodniczący Łukasz Dybul, w obecności radnych, rodziców młodych sportowców i dyrektorów ich szkół wręczyli laureatom dyplomy gratulacyjne. Krótkie charakterystyki i osiągnięcia sportowe nagrodzonych 10 dziewcząt i 3 chłopców przedstawił na sesji Tomasz Maciejewski.

Weronika Stasierska z Mikstatu, 14 lat (ur. 29 grudnia 2008 r.) – uczennica Szkoły Podstawowej w Mikstacie, utalentowana lekkoatletka, zawodniczka LKS Orkan Ostrzeszów. W minionym sezonie 3 razy stawała na podium w zawodach  rangi wojewódzkiej.

Alicja Kapała z Mikstatu, lat 14 (ur. 16 sierpnia 2008 r.) – uczennica Szkoły Podstawowej w Mikstacie, utalentowana lekkoatletka, reprezentuje barwy LKS Orkan Ostrzeszów.  W minionym sezonie 12 razy stawała na podium w zawodach rangi wojewódzkiej i powiatowej.

Roksana Komin z Biskupic Zabarycznych, 15 lat (ur. 31 stycznia 2008 r.) – uczennica Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych; startuje w kolarstwie górskim MTB i tenisie stołowym. W minionym sezonie 6 razy stawała na podium w zawodach wojewódzkich i powiatowych.

Jagoda Pawlak z Mikstatu, 14 lat (ur. 1 maja 2008 r.) – uczennica Szkoły Podstawowej w Mikstacie; utalentowana pływaczka UKS „Maratończyk” Ostrów Wielkopolski. W minionym sezonie 7 razy stawała na podium w zawodach wojewódzkich i powiatowych.

Maja Nieruchalska z Biskupic Zabarycznych, 15 lat (ur. 10 grudnia 2007 r.) – uczennica Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych; startuje w kolarstwie górskim MTB i tenisie stołowym. W minionym sezonie 6 razy stawała na podium w imprezach rangi wojewódzkiej i powiatowej.

Rozalia Frąckowiak z Biskupic Zabarycznych, 15 lat (ur. 14 stycznia 2008 r.) – uczennica SP w Biskupicach Zabarycznych, startuje w kolarstwie górskim MTB. W minionym sezonie 3 razy stawała na podium w zawodach rangi wojewódzkiej.

Julita Witoń z Kaliszkowic Ołobockich, 15 lat (ur. 27 grudnia 2007 r.) – uczennica SP w Kaliszkowicach Ołobockich. Startuje w kolarstwie. W Minionym sezonie 5 razy plasowała się w 10 zawodów rangi wojewódzkiej.

Dawid Maury z Kaliszkowic Ołobockich, 12 lat (ur. 28 czerwca 2010) – uczeń SP w Kaliszkowicach Ołobockich. Startuje we zawodach tenisa stołowego, w minionym sezonie 2 razy stawał na podium w zawodach rangi powiatowej.

Hubert Kukuła z Kaliszkowic Ołobockich, 11 lat (ur. 16 kwietnia 2011 r.) – uczeń SP w Kaliszkowicach Ołobockich. Startuje w zawodach tenisa stołowego, w minionym sezonie 2 razy wygrywał zawody rangi powiatowej.

Agnieszka Trzeciak z Kaliszkowic Ołobockich, 11 lat (ur. 14 stycznia 2012 r.) – uczennica SP w Kaliszkowicach Ołobockich. Startuje w zawodach tenisa stołowego i lekkoatletyce, w minionym sezonie 3 razy plasowała się w czołówce zawodów rangi powiatowej.

Filip Bartczak z Przedborowa, 14 lat (ur. 1 marca 2008 r.) – uczeń SP w Mikstacie. Startuje w pływaniu, w minionym sezonie 3 razy stawał na podium w zawodach okręgowych.

Dorota Szmaj z Kaliszkowic Ołobockich, 12 lat (ur. 10 lipca 2010 r.) – uczennica SP w Kaliszkowicach Ołobockich. Startuje w tenisie stołowym, w minionym sezonie 3 razy stawała na podium w zawodach rangi powiatowej.

Julia Stępień z Kaliszkowic Kaliskich, 17 lat (ur. 12 stycznia 2006 r.) – uczennica ZS nr 1 w Ostrzeszowie. Startuje w tenisie stołowym, w minionym sezonie 7 razy stawała na podium zawodów rangi okręgowej i powiatowej. PK

Ogłoszenia
J3M