To istne szaleństwo! Kiedy wiosną 2020 roku przyszła pandemia i wszyscy zostaliśmy zamknięci w domach, Bartek Borowicz, dowodzący małą agencją koncertową Borówka Music najpierw odwołał ponad sto (!) koncertów, po czym… zaczął pisać książkę „Borówka Music – 15 lat w trasie koncertowej”! Napisana, zredagowana, wydrukowana i wydana została ekspresowo. Premiera miała miejsce 20 grudnia. Cztery dni później – cały nakład (700 egzemplarzy) był już wyprzedany! 21 lutego 2021 roku światło dzienne ujrzy drugie wydanie tej pozycji. Tym razem w nakładzie 300 egzemplarzy. Książka jest już w sprzedaży. 20 procent nakładu już się rozeszło…

„Borówka Music – 15 lat w trasie koncertowej” to zbiór wspomnień. Jest tam dużo anegdot, felietonów, jest wesoło… to kopalnia wiedzy dla młodych kapel i początkujących managerów, ale też kopalnia ciekawych opowieści. Bartek Borowicz pokazał od kuchni i z przymrużeniem oka, jak wygląda życie w trasie koncertowej, gdy pracujesz z nieznanymi zespołami i jeździsz z nimi po całej Polsce, a nawet Europie. Autor wie, co mówi – przez 15 lat zorganizował ponad 4200 koncertów! Tylko w 2020, pandemicznym roku zrobił ich aż 265!

Oto pierwsze dwie rekomendacje:

– Jako frontman Tesco Value, a potem Czesław Śpiewa, doświadczyłem różnych sytuacji. Zarówno podczas tras koncertowych, jak i relacji menadżerskich i wiem, że Bartek Borówka wyprzedził swoje czasy. To człowiek-empatia. Twórca koncertów spersonalizowanych, zindywidualizowanych, kameralnych, wręcz osobistych, granych w małych miastach, miasteczkach i wsiach. Jego wkład w naszą branżę zasługuje na głęboki szacunek i ukłon, i …przeczytanie tej książki – Czesław Mozil

– Kiedy poznałem Bartka, dobrze się zapowiadał. Był świetnym dziennikarzem, na dobrej drodze do zostania gwiazdą „Gazety Wyborczej” albo TVN-u. Ale porwał go rock’n’roll, wykorzystał i pożarł. Bartek ruszył w Polskę. Zaczął organizować koncerty artystów, których nikt nie słucha, dla publiczności, o której nikt nie pamięta, w miejscach, których nikt nie potrafi wskazać na mapie i… udało się. Sądzę, że nikt z tej branży nie odwiedził z koncertami większej liczby polskich miast, miasteczek i wsi, nikt nie zna więcej ludzi w terenie, nikt nie przeżył tylu śmiesznych i strasznych przygód. Nikt też lepiej od Bartka nie potrafi o tym opowiadać i nikt nie jest w swoich wspomnieniach tak rozbrajająco, wręcz bezwstydnie szczery. Tylko niech wam nie przyjdzie do głowy zbadać tej książki alkomatem! – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa” / „Gazeta Wyborcza”

 

Kilka słów o autorze:

Bartek „Borówka” Borowicz – pracował jako dziennikarz w wielu redakcjach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3 (gdy TVP nie była telewizją rządową rzecz jasna), Esce Rock czy Radiofonii. Rzucił to wszystko, bo zaczął organizować koncerty. Ale nie wielkie a’la Opener, lecz te małe, kameralne – dla 30, może 100 osób. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4000 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne. Dlatego nie dość, że robi małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach – ba! Nawet wioskach! Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 300!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena. Jest w tym wszystkim pewna pasja i oryginalność. Borówka Music, którą dowodzi Bartek, to wyjątkowa agencja koncertowa tworzona z sercem. Tworzona tak, żeby być blisko ludzi. I blisko muzyki.

Książkę zamówić można wyłącznie pisząc e-mail na adres borowka.music@gmail.com – proszę tam podać adres do wysyłki. Koszt to 60 zł (płatne przelewem). Cena ta zawiera wysyłkę. Zamówienia realizowane przez samego autora i jego 4-letniego asystenta Benka (w światku koncertowym znanego jako Sleeping Stagehand, chłopak mimo młodego wieku był już na 90 koncertach). Wysyłanie książki realizowane jest według kolejności wpłat, więc warto pospieszyć się z zakupem.

 

Kasa ze sprzedaży książki wesprze agencję Borówka Music w czasie pandemii.

Oto oni:

https://www.facebook.com/borowkamusic/

http://instagram.com/borowkamusic