Wciąż bez przełomu w sprawie śmierci 40-letniej mieszkanki gminy Grabów nad Prosną, do której doszło 27 kwietnia na oddziale ginekologiczno-położniczym Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego w Kaliszu. Jedyny nowy element to opinia biegłych po przeprowadzonej sekcji zwłok.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przypomnijmy, dramat rozegrał się na stole operacyjnym podczas porodu. Lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie cesarskiego cięcia, w trakcie którego kobieta zmarła. Prowadzenie sprawy powierzono Prokuraturze Regionalnej w Łodzi, która przez ponad pół roku oczekiwała na opinię biegłych po przeprowadzonej 28 kwietnia sekcji zwłok. Ta wpłynęła w ostatnim czasie. Co z niej wynika?
Z uwagi na zaplanowane czynności procesowe nie informujemy o ustaleniach, jakie poczynili biegli – powiedział nam rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki. – Aktualnie trwają czynności związane z przesłuchaniami świadków, w tym w szczególności personelu medycznego. W dalszej kolejności prokurator podejmie decyzję, co do ewentualnej konieczności uzyskania opinii biegłych, celem wypowiedzenia się co do prawidłowości podejmowanych czynności.
Postępowanie wciąż więc toczy się w sprawie i nikomu nie postawiono zarzutów. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M