Ogłoszenia
Instal Grunt

20 listopada Ostrzeszów już po raz dziesiąty gościć będzie fanów różnych odmian rocka progresywnego. Na jubileuszowej edycji Festiwalu Baszta ProgFest zagrają aż cztery zespoły: Distant Dream z Gdańska, Pale Manequin z Warszawy, HellHaven z Myślenic oraz Animate z Będzina.

 

Do tej pory impreza odbywała się na dziedzińcu kazimierzowskiej Baszty. Tym razem będzie inaczej. Zespoły i publiczność gościć będzie bowiem Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Jak zapewniają organizatorzy, choć wszystko kręcić się będzie wokół jednego gatunku muzycznego, to każda z grup pokazuje jego inne oblicze.

Staramy się zawsze, dobierając zespoły, przedstawić szersze spektrum. Tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Maciej Janiszewski ze Stowarzyszenia Inno Qultura. – Udaje nam się to, jest wiele znakomitych zespołów, które trzeba zaprezentować.

Wszystkie grupy wystąpią w Ostrzeszowie po raz pierwszy.

Na dobór zespołów wpływa kilka czynników – podkreśla M. Janiszewski.To są zespoły, które my chętnie byśmy widzieli u nas i sami je zapraszamy, a także zespoły, które zgłaszają się do nas. Robimy w zarządzie burzę mózgów i decydujemy, kto zagra. Warto dodać, że na przestrzeni lat i edycji, które już za nami wyrobiliśmy sobie już markę i jesteśmy dostrzegani w tej branży w Polsce.  Zespoły wiedzą, że mogą się tutaj spodziewać fajnej publiczności, dobrze odbierającej muzykę, a my staramy się ze swojej strony dobrze to zorganizować. To jest doceniane przez muzyków. Oni bardzo chętnie u nas grają, więc nie mamy żadnego problemu z pozyskaniem nowych zespołów.

Maciej Janiszewski i jego współpracownicy już planują kolejną edycję swojego festiwalu. Lista zespołów, jakie chcieliby zaprezentować w jego ramach, wciąż jest bardzo długa.

W tym momencie przychodzi mi do głowy już kilkanaście zespołów – przekonuje nasz rozmówca. W związku z tym materiału do zagrania jest jeszcze na kilka lat. Poza tym są jeszcze gwiazdy zagraniczne, dlaczego nie?

To jednak melodia przyszłości, a póki co zapraszamy na jubileuszowy dziesiąty Festiwal Rocka Progresywnego Baszta ProgFest. 20 listopada, godzina 16.00, sala widowiskowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Zapraszamy, przyjdźcie sprawdzić, zaspokajajcie swoją ciekawość. Gwarantujemy świetne nagłośnienie, fajne światła i zespoły, które grają na naprawdę dobrym poziomie. Jeżeli jeszcze nie byliście, serdecznie zapraszamy. Warto, będziecie zaskoczeni –  zapewnia M. Janiszewski, a my przyłączamy się do tego zaproszenia.

 

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski