Pięcioletnie dziecko trafiło do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim po tym, jak zostało potrącone przez samochód, za kierownicą którego siedziała babcia dziewczynki. Kobieta najprawdopodobniej pomyliła pedał hamulca z gazem.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Do wypadku doszło w sobotę 10 lipca po południu w Słupi pod Bralinem (pow. kępiński).

61-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, parkując samochód marki Porsche, najprawdopodobniej pomyliła hamulec z pedałem gazu i zamiast cofnąć, wjechała w inny pojazd marki audi, a zaraz potem w opłotowanie posesji. Auto zatrzymało się na budynku mieszkalnym. Niestety w wyniku tego zdarzenia potrącona została 5-letnia dziewczynka, która wysiadała z audi. To wnuczka tej kobiety – poinformował Radio SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziewczynka doznała złamania kończyny.

Z audi, z drugiej jego strony wysiadła matka poszkodowanej 5-latki z drugim dzieckiem. Im na szczęście nic się nie stało. 61-letnia kierująca porsche była trzeźwa. RED

fot. PSP Kępno

Ogłoszenia