W ramach edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu przekazał Oddziałowi Przedszkolnemu przy Szkole Podstawowej im. UNICEF w Grabowie nad Prosną zestaw edukacyjny „Autochodzik”.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zestaw przekazano w poniedziałek, 23 stycznia. Podczas spotkania, oprócz dyrekcji, nauczycieli i dzieci z przedszkola, obecni byli też: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak, Zastępca Dyrektora WORD w Kaliszu Krzysztof Niedźwiedzki oraz specjalista ds. Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Kaliszu Karol Geppert. – Autochodzik będzie służył Wam w nauce przepisów o ruchu drogowym, czyli jak bezpiecznie zachowywać się na drodze – tłumaczył przedszkolakom Burmistrz M. Ptak, przypominając jednocześnie, że podobne zestawy trafiły w przeszłości do innych placówek oświatowych na terenie gminy. To Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną oraz szkoła w Bobrownikach i w Bukownicy. Obdarowanie najmłodszych zestawami edukacyjnymi było i jest możliwe dzięki dobrej współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, WORD w Kaliszu i grabowskiego samorządu.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nie tylko egzaminuje kierowców, ale także prowadzi akcje zwiększające bezpieczeństwo na drogach i w ramach tej działalności przeznacza również środki na zakup wszelkiego rodzaju sprzętu edukacyjnegowyjaśniał Wicemarszałek K. Grabowski, podkreślając wagę prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Zestaw edukacyjny „Autochodzik” pozwala na zainscenizowanie w obiekcie przedszkola lub szkoły warunków ruchu drogowego, z jakimi przedszkolaki spotykają się na co dzień. Przyjazne materiały z jakich zestaw został wykonany, a przy tym bajkowe kształty i żywe kolory sprawiają, że nauka, jak bezpiecznie poruszać się na drodze, przyswajana jest przez dzieci w atmosferze radości i zabawy.

Dzieci z rozradowaniem przyjęły prezent. Dla najmłodszych zabawa kolorowym zestawem była nie lada atrakcją, a dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego spełnieniem swego rodzaju misji. – Od wielu lat wspieramy różne działania w szkołach, najbardziej zależy nam na najmłodszych odbiorcach tych akcji – mówił Zastępca Dyrektora K. Niedźwiedzki. Maluchy odwdzięczyły się oklaskami, słowem „dziękujemy”, a na koniec zaprezentowały krótkie przedstawienie. UMiG Grabów

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski