49 615, 48 zł taką sumę zebrano podczas I Powiatowego Kiermaszu Charytatywnego PODZIEL SIĘ DOBREM, który odbył się 16 października jednocześnie w sześciu gminach powiatu ostrzeszowskiego.  Akcja miała na celu wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci, które mieszkają na terenie powiatu. Organizatorem kiermaszu była grupa dobroczynna Anieli w Bieli.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowały się setki osób z całego powiatu. Wśród nich były Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, Warsztaty Terapii Zajęciowych, świetlice środowiskowe, jak również mieszkańcy poszczególnych gmin. Na kiermasz upieczono blisko 500 ciast. Wolontariusze przygotowywali paczki z ciastem oraz organizowali stoiska w poszczególnych gminach.

Akcja rozpoczęła się 16 października o g. 7.00 w Ostrzeszowie, Grabowie nad Prosną, Doruchowie, Mikstacie, Czajkowie, Kraszewicach. Wcześniej kiermasz odbył się także w Szkole Podstawowej w Siedlikowie.

Organizatorzy kiermaszu podkreślają, że zebrana kwota przerosła ich oczekiwania, a na ten sukces pracowało bardzo  wiele osób:

 „Efekt końcowy w postaci sumy, przerósł nasze oczekiwania. W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu. Przede wszystkim osobom, które piekły ciasta, wolontariuszom, którzy pomagali w krojeniu, pakowaniu i rozprowadzaniu paczek na stoisku, wszystkim darczyńcom, którzy wsparli to dzieło, kupując ciasto. Dziękujemy osobom prywatnym i instytucjom za możliwość wynajęcia sal do przygotowania ciast na kiermasz. W tym miejscu chcielibyśmy również złożyć podziękowania Darczyńcom, którzy wsparli organizację kiermaszu: Państwu Barbarze  i Andrzejowi Grzybom, Starostwu Powiatowemu, Wójtom i Burmistrzom (Urszuli Kowalińskiej, Konradowi Kuświkowi, Henrykowi Plichcie, Maksymilianowi Ptakowi). Szczególne podziękowania kierujemy do gminnych koordynatorów: Bożeny Wysoty, Agnieszki Kuchty-Budzik, Aleksandry Misiewicz, Anety Pawlarczyk-Świtoń, Wiolety Kozłowskiej, Marleny Kowalczyk oraz Justyny Ptak, Ewy Nowickiej, Bożeny Wysoty, którzy byli odpowiedzialni za organizację kiermaszu w swoich miejscowościach.”

 To było wyjątkowe wydarzenie, które pokazało jak wielu ludzi potrafi się dzielić dobrem z innymi. Po raz pierwszy podczas akcji wspierano kilkoro dzieci z powiatu ostrzeszowskiego. Darowizny zasilą konta ośmiu podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj.

Zbiórka odbyła się pod patronatem Fundacji Dzieciom Pomagaj z Wolicy. JP

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski