18.666.50 zł taką sumę zebrano podczas II Powiatowego Kiermaszu Charytatywnego PODZIEL SIĘ DOBREM, który odbył się 26 marca jednocześnie w sześciu gminach powiatu ostrzeszowskiego. Akcja miała na celu wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci, które mieszkają na terenie powiatu. Organizatorem kiermaszu była grupa dobroczynna Anieli  w Bieli.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowały się setki osób z całego powiatu. Wśród nich były Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, Warsztaty Terapii Zajęciowych,  jak również mieszkańcy poszczególnych gmin. Na kiermasz upieczono blisko 300 ciast. Wolontariusze przygotowywali paczki z ciastem oraz organizowali stoiska w poszczególnych gminach.

Akcja rozpoczęła się 26 marca o g. 7.00 w Ostrzeszowie, Grabowie nad Prosną, Doruchowie, Mikstacie, Czajkowie, Kraszewicach.

Organizatorzy – Katarzyna Bednarz i Justyna Ptak – podkreślają, iż kiermasz współtworzyło wiele osób: Na taki piękny wynik kiermaszu złożyło się zaangażowanie setek osób – Pań, które piekły ciasta, dalej chętnych, którzy je pakowali, a następnie wolontariuszy, którzy je rozprowadzali na stoiskach. Jeżeli dodamy do tej liczby wszystkich darczyńców, którzy wsparli akcję, kupując ciasto – to idziemy już w tysiące wspaniałych serc, które współtworzyły tegoroczny kiermasz. W tym miejscu chcemy podziękować, każdemu, kto włączył się w nasz kiermasz. Z całego serca dziękujemy: Instytucjom i osobom prywatnym za możliwość wynajęcia sal na krojenie ciast, szkołom, które włączyły się w naszą akcję; Kołom Gospodyń Wiejskich z całego powiatu za upieczenie ciast; Harcerzom, którzy aktywnie pomagali podczas krojenia i rozprowadzania ciast; Cukierniom i restauracjom, które wsparły nasz kiermasz swoimi ciastami. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć podziękowania darczyńcom, którzy wsparli organizację kiermaszu: Starostwu Powiatowemu, wójtom i burmistrzom (Urszuli Kowalińskiej, Maksymilianowi Ptakowi, Konradowi Kuświkowi, Henrykowi Plichcie, Patrykowi Jędrowiakowi). Szczególne podziękowania podziękowania kierujemy do gminnych koordynatorów: Bożeny Wysoty, Agnieszki Kuchty-Budzik, Aleksandry Misiewicz, Anety Pawlarczyk-Świtoń, Wiolety Kozłowskiej, oraz Ewy Nowickiej, którzy byli odpowiedzialni za organizację kiermaszu w swoich miejscowościach.

To było wyjątkowe wydarzenie, które pokazało jak wielu ludzi potrafi się dzielić dobrem
z innymi. Darowizny zasilą konta siedmiu podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj – dzieci  nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych mieszkających na terenie naszego powiatu.

 

Katarzyna Bednarz – Anieli w Bieli

Justyna Ptak – Koordynator Powiatowy

Kiermaszu Charytatywnego PODZIEL SIĘ DOBREM

 

Ogłoszenia
Compre