Uwielbiany przez wielu kibiców Ajax Rojów nie przystąpi do rozgrywek B-klasy w rundzie wiosennej. Takiej decyzji spodziewano się od dawna, bowiem klub nie złożył nawet wniosku o dotację od miasta na rok 2022.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

– Decyzja o wycofaniu drużyny zapadła kilka dni temu. Powodami były: brak zawodników i funduszy. Dotychczasowa dotacja od miasta w wysokości 10 tysięcy złotych przy obecnych podwyżkach opłat oraz wynajmu sztucznego boiska w Ostrzeszowie nie wystarczała nam do pokrycia tych wszystkich kosztów – oświadczył prezes klubu, Łukasz Kempa.

Prezes Ajaxu już wcześniej zapowiadał, że nie chce dalej kontynuować swojej funkcji. Jak zdradził, nie udało się również zorganizować spotkania wyborczego, gdyż nikt nie chciał na nie przyjść ze względu na panującą pandemię. – Pytaliśmy kilku osób, czy byliby zainteresowani przejęciem sterów w Ajaxie. Dawno już ogłosiliśmy, że po nowym roku rezygnujemy, ale niestety nikt nie był chętny – żali się Kempa, który zdradził, jakie ma plany na swoją przyszłość – Nadal będę w piłce nożnej, ale już w wydaniu młodzieżowym, w bardzo dobrze rozwijającej się Akademii Czech Ostrzeszów. Jestem w trakcie robienia pierwszych kroków, aby zdobyć uprawnienia trenerskie.

Ajax kończy swoją działalność po 59 latach. Łukasz Kempa był prezesem od ponad trzech lat.

Ogłoszenia
J3M