Aktualności
Agenci Uśmiechu uruchamiają pilotaż punktów higieny jamy ustnej w szkołach
W wybranych szkolnych gabinetach stomatologicznych dzieci będą mogły skorzystać ze szczoteczek z pastą, gdy będą chciały umyć zęby w ciągu dnia – po posiłku albo wtedy, gdy po prostu zapomniały zrobić to rano. Pilotaż ma pokazać, jak szkolny gabinet może wspierać codzienną profilaktykę w praktyczny, prosty i bezpieczny sposób.
Agenci Uśmiechu rozpoczynają pilotażową akcję „Punkty Higieny Jamy Ustnej” w wybranych szkolnych gabinetach stomatologicznych w Polsce. W ramach projektu do gabinetów trafią pakiety szczoteczek z pastą, plakaty przypominające podstawowe zasady higieny jamy ustnej oraz krótkie ankiety dotyczące codziennych nawyków dzieci.
Akcja obejmie pilotażowo 21 gabinetów Agentów Uśmiechu zlokalizowanych w szkołach podstawowych, m.in. w Nidzicy, Proszowicach i Oświęcimiu, oraz ponadpodstawowych, m.in. w Lubinie, Gostyniu, Kępnie i Ostrzeszowie.
Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o organizowanie zbiorowego mycia zębów w szkołach. Punkty higieny mają być prostym wsparciem dla dzieci, które w konkretnych sytuacjach potrzebują szczoteczki.
Mały gest, ważny nawyk
W praktyce szkolnych gabinetów stomatologicznych widać, że profilaktyka nie zaczyna się dopiero od leczenia, a od prostych rzeczy: rozmowy z dzieckiem, przypomnienia, jak prawidłowo szczotkować zęby, pokazania, gdzie gromadzi się płytka nazębna, albo właśnie od udostępnienia szczoteczki wtedy, gdy dziecko jej potrzebuje. – Pilotaż punktów higieny jamy ustnej wpisuje się w szersze działania Agentów Uśmiechu związane z rozwojem profilaktyki stomatologicznej w szkołach. Po zakończeniu pierwszego etapu przeanalizujemy zebrane dane i obserwacje, aby ocenić możliwość rozszerzenia projektu na kolejne lokalizacje lub udoskonalić formułę. Myślę, że informacje płynące z naszych placówek mogą być wyjątkowo interesujące dla instytucji zajmujących się projektowaniem opieki stomatologicznej w kraju – mówi Łukasz Kowalski, prezes Star Dental Group, właściciela marki Agenci Uśmiechu.
Oprócz szczoteczek, do szkół trafi plakat edukacyjny przypominający podstawowe zasady higieny jamy ustnej dzieci. Personel gabinetów będzie również prowadził krótkie, anonimowy monitoring. Dane będą zbierane wyłącznie zbiorczo – bez identyfikacji dzieci. Chodzi m.in. o podstawowe informacje dotyczące nawyków higienicznych, wiedzy o szczotkowaniu oraz regularności wizyt u dentysty. – Zdrowie jamy ustnej dzieci to wspólna sprawa rodziców, szkoły, samorządu i personelu medycznego. Jeżeli chcemy zmieniać statystyki próchnicy, musimy działać wcześniej i bardziej regularnie. Szkolny gabinet jest do tego naturalnym miejscem, bo znajduje się tam, gdzie dziecko jest każdego dnia – dodaje Łukasz Kowalski.
Agenci Uśmiechu to marka należąca do Star Dental Group, rozwijająca model szkolnych gabinetów stomatologicznych działających w oparciu o współpracę z samorządami, szkołami, rodzicami i personelem medycznym. Model opiera się na profilaktyce, edukacji i poprawie dostępności opieki stomatologicznej dla dzieci. Informacja prasowa
-
Aktualności11 miesięcy temuStacja Kontroli Pojazdów Wójcik – SPRAWDŹ OFERTĘ!
-
Aktualności11 miesięcy temuTragiczne odkrycie w pociągu Intercity
-
Aktualności1 rok temuTragedia na pograniczu powiatów. Nie żyje 16-latek
-
Aktualności2 lata temuUlica Leśna w Ostrzeszowie zablokowana. Trwa reanimacja kierowcy AKTUALIZACJA
-
Aktualności1 rok temuRolnicy blokują drogę krajową nr 11. Rozpoczął się 30-dniowy protest
-
Aktualności2 lata temuTragiczny wypadek drogowy. Zginął 31-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra
-
Aktualności11 miesięcy temuJuż jutro otwarcie Planet Tours w Ostrzeszowie! Biuro podróży jak… wnętrze samolotu
-
Aktualności1 rok temuRekordowa wygrana w Ostrzeszowie-Pustkowiu. Gracz zgarnął ponad 6 milionów złotych!













Najnowsze komentarze