To już oficjalne. Agata Sobczyk z Polski 2050 zastąpi Michała Zielińskiego z PiS na stanowisku wojewody wielkopolskiego.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– Szanowni Państwo, 27 grudnia 2023 r. był ostatnim dniem mojej misji dla Ojczyzny i dla Wielkopolski na stanowisku Wojewody Wielkopolskiego. Moja praca dla Wielkopolski przypadła na czas, który okazał się wielkim wyzwaniem, nie tylko dla naszego regionu, ale i dla Polski. Każdemu kryzysowi sprostaliśmy, zapewniając bezpieczeństwo Wielkopolanom – podsumowuje swoją pracę były wojewoda Michał Zieliński. – Pomimo tak wielu wyzwań udało nam się wspólnie zmienić oblicze Wielkopolski i poprawić codzienność Wielkopolan. Inwestycje w lokalne społeczności, w nasze Małe Ojczyzny, infrastrukturę, politykę społeczną, służbę zdrowia i wiele innych obszarów pozwoliły nam na zapewnienie zrównoważonego rozwoju całego regionu. Dziękuję wszystkim osobom, z którymi miałem przyjemność pracować przez ten czas, za ich wsparcie, wiedzę i otwartość. Dziękuję ponadto każdemu, z kim przez blisko trzy lata miałem zaszczyt budować lepszą przyszłość Wielkopolski i Wielkopolan. Dziękuję moim współpracownikom, samorządowcom, przedstawicielom administracji zespolonej i niezespolonej, duchowieństwu oraz osobom ze wszystkich sfer życia społecznego, kulturalnego, sportowego, gospodarczego i politycznego. Dziękuję mieszkańcom Wielkopolski za każde spotkanie i rozmowę. Niezależnie od tego, w jakiej roli, mogę Państwa zapewnić, że zawsze będę gotowy działać na rzecz naszego regionu i jego mieszkańców. Mojej następczyni życzę powodzenia w pełnieniu tej niezwykle odpowiedzialnej, ale przede wszystkim zaszczytnej misji – dodał.

Agata Sobczyk ma 35 lat i pochodzi z podpoznańskiego Skórzewa. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, doświadczenie zdobywała w dyplomacji oraz w międzynarodowym biznesie. RED

fot. Agata Sobczyk/FB

Ogłoszenia