Połącz się z nami
PROSMED2

Aktualności

Ostrzeszów: 39-latek trafił do aresztu. Sąd odwiesił mu karę więzienia

Opublikowano

w dniu

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta i doprowadzili go do sądu, gdzie zapadła decyzja o odwieszeniu wcześniej warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Sprawa sięga 2021 roku – poinformowała asp. sztab. Magdalena Hańdziuk z komendy policji w Ostrzeszowie. – Wtedy mężczyzna mieszkający wspólnie ze swoją matką miał wszczynać awantury, w trakcie których znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Wyzywał kobietę wulgarnymi słowami, groził jej, popychał, kopał, a także szarpał za włosy i ręce. Wiosną 2022 roku wskutek takiej przemocy kobieta doznała obrażeń – miała sińce na ręce i wymagała pomocy medycznej. 

W lutym 2023 roku zapadł wyrok – mężczyzna został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Warunkiem utrzymania wyroku w zawieszeniu było przestrzeganie prawa i warunków próby.

Ponieważ 39-latek nie stosował się do sądowych zobowiązań, sąd dwukrotnie wydawał nakaz jego doprowadzenia. Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem, jednak tym razem policjanci skutecznie wykonali czynności. Zatrzymany trafił na posiedzenie sądu w Ostrzeszowie, gdzie sędzia zdecydował o odwieszeniu kary.

Reklama
w tekst1

Po rozprawie mężczyzna został przewieziony prosto do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. RED

Reklama
w tekst2
Kliknij żeby komentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + pięć =

Popularne tematy