Wydarzenia
Żniwiarze pod kontrolą służb

Wakacje to dla wielu z nas czas wypoczynku. Dla rolników to jednak okres wzmożonych prac przy zbieraniu plonów. Na wsiach dochodzi wtedy do wielu wypadków, również z udziałem dzieci. Dlatego też w minionych dniach w trosce o bezpieczeństwo osób pracujących na roli policjanci, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy kontrolowali stan techniczny pojazdów, jak również przestrzeganie zasad bhp podczas prac polowych.
–Pomimo coraz nowszych technologi oraz sprzętu posiadanego przez rolników zdarzają się przypadki wysłużonych maszyn, które pozostawiają wiele do życzenia, a jednocześnie zagrażają życiu i zdrowiu osób przy nich pracujących. – podkreśliła st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Przedstawiciele służb apelują zatem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac związanych z koszeniem, prasowaniem i transportem i składowaniem płodów rolnych.
Fot. KPP Ostrzeszów
-
Aktualności5 miesięcy temu
Ulica Leśna w Ostrzeszowie zablokowana. Trwa reanimacja kierowcy AKTUALIZACJA
-
Aktualności6 miesięcy temu
Tragiczny wypadek drogowy. Zginął 31-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra
-
Aktualności3 miesiące temu
Rekordowa wygrana w Ostrzeszowie-Pustkowiu. Gracz zgarnął ponad 6 milionów złotych!
-
Aktualności5 miesięcy temu
Niedaleko Ostrzeszowa powstaje największe osiedle. Ceny prawie niemożliwe (foto)
-
Aktualności3 miesiące temu
Wydał 4 zł, zgarnął ponad 6 milionów! [FILM]
-
Aktualności6 miesięcy temu
Jubileusze Małżeńskie w Gminie Doruchów
-
Aktualności5 miesięcy temu
Potrąciła rowerzystę, uciekła i próbowała zatrzeć ślady [AKTUALIZACJA]
-
Aktualności3 miesiące temu
27-latek zmarł w salonie fryzjerskim
Jacki placki
2024-07-26 at 10:24
Kontrolować i jeszcze raz kontrolować!!! Zaraz będzie po żniwach to się rolnikom zacznie nudzić i znów zaczną utrudniać życie innym obywatelom.