Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 70-letni mężczyzna, zatrzymany przez policję w związku z, trwającym pół roku, uporczywym nękaniem byłej żony. To efekt interwencji domowej, do której doszło 15 kwietnia na terenie gminy Kobyla Góra.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– Jak ustalono, pomiędzy byłymi małżonkami doszło do sprzeczki, lecz w obecności funkcjonariuszy doszli do porozumienia, a „prowokator” incydentu został pouczony o zachowaniu zgodnym z prawem.  relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie Magdalena Hańdziuk. – Jednak mężczyzna niedługo po odjeździe policji zaczął ponownie się awanturować. Z uwagi na powyższe, na miejsce skierowano patrol, który w związku z agresywnym zachowaniem 70-latka podjął decyzję o jego zatrzymaniu. Okazało się również, że mężczyzna w okresie od listopada 2020 roku do chwili zatrzymania uporczywie nękał 66-letnią pokrzywdzoną, od której przyjęto zawiadomienie o przestępstwie.

W ostatni piątek (16 kwietnia) Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie przedstawił sprawcy zarzut przestępstwa stalkingu, czyli uporczywego nękania innej osoby, natomiast na sobotnim posiedzeniu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 70-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

Ogłoszenia