Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 44-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, podejrzany m.in. o psychiczne znęcanie się nad rodziną.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

14 lutego br. około godziny 20:20 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się mieszkaniec jednego z ostrzeszowskich osiedli. Twierdził, że kurator przeprowadzający wizytę w związku z wdrożoną procedurą” Niebieskiej Karty” miał wyrzucić go z domu.

Dzielnicowi wraz ze zgłaszającym udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam zastano żonę zgłaszającego oraz córki, z którymi przeprowadzono rozmowę, w trakcie której uzyskano informację, że mężczyzna znęca się psychicznie nad rodziną zastraszając jej członków m. in. popełnieniem samobójstwa. Ponadto 13 lutego br. mężczyzna używając przemocy fizycznej usiłował doprowadzić swoją żonę do obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych – poinformowała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

44-letni mieszkaniec Ostrzeszowa został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. – Natomiast pokrzywdzona poinformowana o możliwościach prawnych złożyła stosowne zawiadomienie – dodała funkcjonariuszka.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie na posiedzeniu, które odbyło się 17 lutego br. wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. RED

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
Fizjomedica