Zerwane dachy i linie energetyczne, zalane mieszkania i połamane drzewa. Ostrzeszowscy strażacy przez całą noc usuwali skutki gwałtownej burzy w powiecie ostrzeszowskim. Interweniowali ponad 60 razy.

- Do godziny 8 rano odnotowaliśmy łącznie ponad 60 interwencji, liczba ta jednak cały czas rośnie – mówi asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy PSP w Ostrzeszowie. - 39 z tych zdarzeń dotyczyło wiatrołomów, 6 to uszkodzone dachy – w Pustkowiu silny podmuch wiatru całkowicie zerwał dach. Wyjeżdżaliśmy również do 14 podtopień.

W Rybinie drzewo runęło na samochód osobowy. - To zdarzenie mogło skończyć się tragicznie, całe szczęście uszkodzona została tylko szyba – nie ma wątpliwości strażak.

Wiatr zrywał linie energetyczne, do tej pory w wielu miejscowościach powiatu nadal nie ma prądu. - Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie o mieszkańcu Ostrzeszowa, który na stałe podłączony jest do respiratora. Po wyłączeniu prądu aparat tylko przez kilka godzin może pracować na swoim zapasowym zasilaniu, dlatego udaliśmy się na miejsce z naszym agregatem prądotwórczym – dodaje Moś.

Strażacy najwięcej pracy mają na terenie gminy Ostrzeszów i Kobyla Góra. - Pojedyncze zdarzenia odnotowaliśmy na terenie gmin Doruchów i Grabów – mówi rzecznik.- Na chwilę obecną sytuacja jest już opanowana, poważniejsze zdarzenia zostały usunięte.

W sumie w usuwanie skutków nawałnicy zaangażowanych jest kilkudziesięciu strażaków.

Wstępnie straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. RED

Gdzie nie ma prądu?

Gmina Kobyla Góra

Bierzów, Myślniew, Kobyla Góra, Onufry, Zmyślona Ligocka, Kuźnica Myślniewska, Ligota, Rybin, Mąkoszyce, Frużów, Trzy Kamienie, Lipnik, Zalesie, Niwki Książęce, Szklarka Myślniewska
Przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 13:45

Gmina Ostrzeszów
Olszyna, Rojów, Meszyny, Ostrzeszów
Przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 12:15