W Perzowie (pow. kępiński) policjanci zatrzymali złodzieja telewizora. Okazał się nim 20-latek z Ostrzeszowa, który razem z bratem kładł na posesji pokrzywdzonego... kostkę brukową.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie uzyskali informację na temat kradzieży telewizora marki LG na szkodę  mieszkańca gm. Perzów - informuje st. sierż. Anna Lubojańska z kępińskiej komendy policji. -  Jak się okazało sprawca, wraz z bratem, na terenie okradzionej posesji kładli kostkę brukową. Do domu mieli dostęp, gdyż właściciel umożliwiał im korzystanie z WC. Tam obaj mężczyźni zauważyli sprzęt i ustalili, że na terenie posesji nocą pozostawiane jest uchylone okno.
Telewizor został skradziony w dniach między 30 lipca a 5 sierpnia br. Policjanci w 48 godzin ustalili personalia złodzieja i dokonali jego zatrzymania. Jest to niespełna 20-latek z Ostrzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany i złożył już wyjaśnienia. Jak się okazało, telewizor zbył w jednym z lombardów na terenie Ostrzeszowa. Usłyszał już zarzuty. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  RED