Mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego, obecnie mieszkający w powiecie kępińskim, podejrzany o wielokrotny gwałt na swojej - obecnie 18-letniej - pasierbicy trafił do aresztu. Sprawę bada prokuratura. Podejrzany, uprzednio już karany mężczyzna, nie przyznaje się do winy.

Prokurator Rejonowy w Kępnie przedstawił zarzuty i skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 31-letniego mieszkańca jednej z wiosek w powiecie kępińskim. - W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił uprzednio karanemu mężczyźnie łącznie 9 zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych popełnianych na szkodę pokrzywdzonej w okresie pomiędzy styczniem 2014 a kwietniem 2017 r., z czego w jednym przypadku pokrzywdzona w chwili czynu nie miała ukończonych lat 15 – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler. Jak dodaje, przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się przed prokuratorem do zarzucanych mu czynów i prowadzone postępowanie pozostaje w toku. Obecnie wykonywane są dalsze czynności dowodowe.

            Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności. - Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania . Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy – zawiadamia Meler. KK