Obywatel Mołdawii został napadnięty i ograbiony z pieniędzy przez dwóch Ukraińców. Wcześniej razem z towarzyszami spożywał alkohol i chwalił się wypłatą. Chwilę później tego pożałował.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 11 listopada, w Mikstacie, między godz. 19 a 20. Dzień ustawowo wolny od pracy świętowali także obcokrajowcy przebywający na terenie gminy.

Dwóch obywateli Ukrainy - Maksymiv I. (lat 36) oraz Vitalii D. (lat 30) mieszkając wspólnie z obywatelem Mołdawii, Veaceslavem T. (lat 39) postanowili uczcić 11 listopada racząc się wysokoprocentowym alkoholem.

Mołdawianin upojony trunkiem chwalił się przed swoimi kolegami wypłatą (2 tys. zł), którą chwilę wcześniej wypłacił z konta. – Ci, prawdopodobnie, nie mogąc znieść radości kolegi, w zazdrości pobili go i przejęli pieniądze. Zrozpaczony i pobity Mołdawianin wyszedł na ulicę Kościelną w Mikstacie, gdzie zatrzymywał jadące samochody, prosząc o pomoc – informuje ostrzeszowska policja.

Los chciał, że szukający ratunku obcokrajowiec trafił na radiowóz. Funkcjonariusze wysłuchali pokrzywdzonego 39-latka, a następnie zatrzymali sprawców rozboju i odzyskali część gotówki. Ukraińcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. E. P.

Reklama