Miniona niedziela w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie upłynęła pod hasłem turnieju organizowanego przez Akademię Piłkarską "Czech". Trzeba przyznać, że tego dnia organizatorzy naprawdę spisali się na medal. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a oglądając zmagania młodych piłkarzy można było poczuć, jakby się było na meczu wyższej ligi.

Nic dziwnego, bo o tytuł zwycięzcy oprócz gospodarzy walczyły takie drużyny, jak: Widzew Łódź, SPN Diament Zduńska Wola, Miedź Legnica, Akademia Talentów Krotoszyn, Zagłębie Lubin, Akademia Reissa Jarocin, Warta Poznań, Lech Poznań, Śląsk Wrocław. Cała rywalizacja podzielona została na dwie grupy. Po kilku godzinach zaciętej walki, ogłoszono czołówkę najlepszych.

Puchar i medale wręczone przez prezes Romualdę Gretkiewicz, Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów Mariusza Witka i członka zarządu Wojciecha Czecha powędrowały do drużyny o nazwie Śląsk Wrocław, która w wielkim finale pokonała Zagłębie Lubin 2:1. Na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze Lecha Poznań. Tuż za podium znaleźli się gospodarze turnieju.

Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Szymona Małeckiego (Lech Poznań), bramkarzem Igora Zięcinę (Śląsk Wrocław). Najskuteczniejszym graczem okazał się Marcel Pauch (Lech Poznań).

I Turniej "CZECH CUP” przeszedł już do historii, a wraz z nim niesamowite emocje i sportowa walka. Młodzi piłkarze tego dnia na boisku zostawili wiele zdrowia. Organizatorzy zapewniają, że nie był to pierwszy i ostatni taki turniej. Oby następny udał się tak jak i ten! AG

Reklama