Piłkarze Victorii na długo zapamiętają mecz IX kolejki czwartej ligi grupy południowej. Ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa, aby opisać to co działo się w Lesznie. Zawodnicy z Ostrzeszowa jadąc na ten daleki wyjazd, po ostatniej ligowej porażce z Kępnem mieli w sobie wiele ambicji i chęci do ostrej walki.

Drużyna gości swoją przewagę udowodniła w 30 minucie. Kornel Skorzybót wykorzystał wrzutkę od Obsadnego i otworzył wynik meczu. Emocji nie brakowało zarówno w dalszych minutach, jak i w drugiej części spotkania. W 67 minucie faulowany w polu karnym został Glapiak. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który wykorzystał Artur Krawczyk. Pięć minut gospodarze grali już w „dziesiątkę”, drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwona otrzymał Glapiak. Emocje trzymały w napięciu do samego końca. Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry arbiter główny, po konsultacji z sędzią liniowym podyktował drugi rzut karny dla Leszna. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 2 do 1.

Zespół z Leszna ma ogromne powody do radości, bo dzięki trzem zdobytym punktom zapewnił sobie fotel lidera. Duży wpływ na ich pierwsze miejsce miały mecze, które tego dnia nie doszły do skutku. Przez zalane boiska nie zagrało Kępno ze Słupcą, Ostrów z Rawiczem i Odolanów z Gołuchowem.

IV Liga: Polonia Leszno - Victoria Ostrzeszów 2:1 (0:1)

Skład: Grondowy, Paroń, Dybek, Duczmal, Skorzybót, Skrobacz A. (73' Sztukowski), Dolata, Pasiak (80' Wieczorek), Obsadny, Skrobacz R., Stawiński

Anna Gołdyn