W pierwszym meczu sparingowym szczęście nie było po stronie ostrzeszowian. Podopieczni Piotra Konstanciaka ulegli Odolanovii Odolanów 2:5.

Spotkanie rozgrywane było na boisku rywala i to oni jako pierwsi otworzyli wynik pojedynku. Stało się to w 19 minucie, a po upływie sześciu Stawiński doprowadził do wyrównania. Przeciwnicy w całym meczu zdobyli jeszcze cztery bramki plus wbili nam jedną samobójczą, która nieco uratowała honor ostrzeszowian. Kontrolne starcie zakończyło się wynikiem 5:2 dla gospodarzy.

Skład: Grondowy - Sztukowski, Szczepański, Testowany, Gandecki, Młoczyński, Pasiak, Barański, Skrobacz R., Testowany, Stawiński. 
Na zmiany wchodzili: Dolata, Skrobacz A., Cerbiński, Duczmal, Mazurek, Skorzybót, Obsadny, Pukownik, Gretkiewicz, Płaczek.

Sparing nr 2 (22.07) Barycz Janków Przygodzki – Victoria Ostrzeszów 0:2
Bramki: Dolata, Stawiński

Zespół, który - jak wiemy - cudem utrzymał się w czwartej lidze, ostatecznie zrezygnował z możliwości gry w następnym sezonie. Drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupie kaliskiej, leszczyńskiej, konińskiej zagrają w barażach o wejście do czwartej ligi. Taką szansę otrzyma Odolanovia Odolanów, Krobianka Krobia i GSK Sompolno (Olimpia Koło zrezygnowała). Mecze zostaną rozegrane 2,5 i 9 sierpnia. Anna Gołdyn