Niedługo minie już rok odkąd młodzi mieszkańcy Ostrzeszowa i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. Niegasnące zaangażowanie dzieci, rodziców, trenerów, a także lokalnych władz w rozwój inicjatywy widać od samego startu.

W działalność naszego klubu od jego początków włączyło się prawie 100 osób – mówi Michał Żurecki, koordynator Akademii w Ostrzeszowie – Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu – podkreśla.
Trenerzy Akademii, pochodzący z Ostrzeszowa i okolic, doskonale znają lokalną specyfikę. Obecnie pod swoją opieką mają około 30 dzieci (w tym także dziewczynek), które regularnie uczęszczają na piłkarskie zajęcia. Każde z nich ubezpieczone jest od wypadków na boisku, a także w drodze na turnieje. Jak mówią szkoleniowcy, ta liczba nie jest żadną przeszkodą w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć dla najmłodszych. – W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Ostrzeszowie – stwierdza trener Michał Żurecki. Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionej jednostce w klubie – Dziale Sportu, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin – dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede – mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.
Rozkwit Akademii w Ostrzeszowie aktywnie monitoruje także jej Patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi. – Po tych kilku latach widzę, że cały Ostrzeszów może być dumny z pracy jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Ostrzeszów słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu – chwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.
Z nadejściem kolejnego roku działalności Akademii w Ostrzeszowie, koordynator Klubu, Michał Żurecki z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość. – Zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze podczas których także rodzice mogą zobaczyć jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie.
Zajęcia odbywają się na Orliku przy ul. Łąkowej 1 oraz przy ul. Sikorskiego 9 w Ostrzeszowie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z koordynatorem lokalizacji – Michałem Żureckim, pod numerem tel. 531 030 835. (Magdalena Rychlik)