Tytuł wicemistrza Polski obronił Mikołaj Jakóbczak z ostrzeszowskiego ORKANA na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Zawody odbywały się w dniach od 5 do 7 sierpnia na stadionie AZS w Łodzi. Dla Mikołaja, który jest podopiecznym trenera Dawida Sobieraja, był to już czwarty medal tej rangi.

Blisko medalu był także podopieczny trenera Marka Nalepy - Nikodem Wylęga, który uplasował się na 5 miejscu w biegu na dystansie 400 m przez płotki. Nikodem zajął także 9 miejsce w biegu na dystansie 110 mppł. 8 pozycję w konkursie rzutu oszczepem wywalczyła inna podopieczna trenera Nalepy – Oliwia Kucharska.
Reprezentacji powiatu ostrzeszowskiego kibicował starosta Lech Janicki, który nie kryje radości z sukcesów ostrzeszowskich lekkoatletów.

Podczas uroczystości otwarcia olimpiady Lech Janicki spotkał się z prezesem Polskiego Związku Lekkoatletyki Jerzym Skuchą, który obiecał odwiedzić Ostrzeszów wiosną przyszłego roku podczas 52 Crossu Ostrzeszowskiego. (MK)